Set Systém substrátů high-tech

Ušetřete čas i peníze kombinací toho nejdůležitějšího pro založení dna Vašeho nového rostlinného akvária. Tento zvýhodněný set kombinuje 9 litrový Allfa Podložní substrát, 9 litrový aktivní substrát Allfa Soil a směs bakterií a enzymů StartKomplex. Místo 2 394 Kč tak zaplatíte pouze 1 999 Kč a ušetříte 395 Kč.

 

 

Skladem (>5 ks)
Kód: 98
–16 % 1 999 Kč
Kategorie: Substráty, písky, média
Hmotnost: 14 kg

Allfa Soil

Velký povrch granulí je také ideální pro rozvoj prospěšných bakterií, které napomáhají udržovat stabilní ekosystém akvária. Substrát snižuje tvrdost vody, stabilizuje hodnotu pH. Granulky substrátu (2 - 3 mm) se nerozpadají a drží tvar po dlouhou dobu.

ALLFA SOIL nepromývejte! Umístěte ALLFA SOIL přímo do akvária ve vrstvě o výšce minimálně 3 cm. Substrát navyšujte postupně k zadní stěně akvária. Umístěte do akvária další dekorace (kořeny, kameny). Poté začněte pomalu napouštět vodu do akvária. Rostliny sázejte do substrátu ALLFA SOIL v momentě, kdy je substrát již nasáklý vodou, sázení bude jednodušší než do suchého substrátu. Po napuštění akvária vyměňte následující den polovinu vody v akváriu. V dalších 9 dnech vyměňte každý druhý den polovinu vody v akváriu. Ve druhém až třetím týdnu vyměňte polovinu vody každý třetí den. Po třetím týdnu můžete do akvária umístit živočichy a měnit již jen třetinu až polovinu vody nádrže jednou týdně.

Pokud plánujete použít ALLFA SOIL ve vrstvě větší než 8 cm, doporučujeme pod něj položit vrstvu Podložního substrátu.

Všechny složky substrátu jsou přírodního původu.

ALLFA SOIL kombinujte hned od prvního dne po založení s hnojivy Allfa Draslík a Allfa Mikroprvky. Případné další hnojení po prvním měsíci by mělo jít vždy ruku v ruce s typem vody a množstvím živočichů, které v nádrži budete mít (každé akvárium je originál). Pokud si nevíte rady, kombinací Allfa Mikroprvky + Allfa Makroprvky nic nezkazíte.

Chcete se o substrátech dozvědět více? Stáhněte si naši brožuru o složení substrátu ADA Amazonia, Platinum soil a Allfa Soil na tomto odkazu.

 

Allfa Podložní substrát:

Díky extrémní pórovitosti je povrch substrátu ideální k osídlení bakteriemi. Ty zajišťují biochemické přeměny celé řady látek přímo v akváriu a napomáhají tak filtru s biologickou filtrací (rozkladem organického odpadu).

Nutrienty jsou ze substrátu uvolňovány pozvolna a ne přímo do vodního sloupce, čemuž brání vrstvy substrátů nad ním. Tím je zajištěna dlouhodobá podpora rostlin a také to, že živiny nejsou dostupné řasám. Rostliny tím pádem mají všechny potřebné nutrienty k dispozici, i když dojde k nechtěnému nedostatku prvků ve vodním sloupci. Podložní substrát tak podporuje růst rostlin a brání rozvoji řas.

Pro správnou funkci dna nádrže dodržte při realizaci akvária schéma v galerii produktu.

Allfa Podložní substrát před použitím nepromývejte! Obsahuje prospěšné živiny pro podporu růstu akvarijních
rostlin. Podložní substrtát umísťujte tam, kde bude celková tloušťka dna vyšší než 8 cm.

 

Allfa StartKomplex

Allfa Start Komplex obsahuje celou řadu složek, které u konkurenčních produktů musíte koupit zvlášť. Tento produkt obsahuje kromě bakterií a enzymů také další důležité látky zásadní pro nastartování klíčových procesů ve dně akvária jako jsou huminové látky, železo, látky podporující růst nitrifikačních bakterií a další. 

Allfa StartKomplex dávkujeme jemným poprášením dna akvária při jeho zakládání. Objem lahvičky (25 ml) vystačí pro 200 L akvárium. Pro menší akvária dávkujeme poměrově stejnou dávku. Např. při založení 100 L akvária použijeme polovinu lahvičky.

Allfa Start Komplex je naprosto bezpečný pro další obyvatele akvária jako jsou krevetky, šneci, ryby nebo rostliny. 

 

Všechny složky substrátů jsou přírodního původu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: