Vážení, od 12.7.2024 do 19.7.2024 budeme čerpat dovolenou. Objednávky budeme expedovat po tomto datu. Děkujeme za pochopení. Tým Allfa.

Soutěž

soutez_main_theme_2024_b

 

 Kompletní výsledkovou listinu najdete 5.5.2024 večer ke stažení zde

Pravidla pro rok 2024


Fotografii akvária spolu se jménem soutěžícího je nutné odeslat prostřednictvím níže uvedeného formuláře kdykoli v době od 1.3.2024 do 31.3.2024. Pokud Vám do 48 hodin nedorazí potvrzovací email, kontaktujte nás. 

Není možné přihlásit stejnou fotografii jako v předchozím ročníku. Je však možné přihlásit novou fotografii akvária z loňské soutěže, pokud akvárium dostalo podstatných změn, které podle autora přispějí k lepšímu umístění v soutěži. 

Nejsou povoleny grafické  úpravy fotografie. Jedinou možnou úpravou je oříznutí fotografie.

Každý účastník soutěže může přihlásit pouze jednu fotografii akvária.

Soutěž je určena pouze pro Čechy a Slováky.

Soutěžící přihlášením do soutěže souhlasí s uvedením svého jména a fotografie akvária na webu a sociálních sítích značky Allfa.

Vyhlášení výsledků na našem Youtube kanálu proběhne 4.května 2024, kompletní pořadí všech soutěžících bude zveřejněno nejpozději 5. května

 

Ceny pro vítěze


1. místo: Externí filtr Aquael Ultramax 2000, 45 cm paludárium AquaDenCz, světlo pro akvárium Skylight Hyperbar, 3000 Kč na nákup zboží na Juwelakvarium.cz, 3000 Kč na nákup zboží na Allfa.cz, merch Mosscotton

2. místo: Dávkovač hnojiv IMK systems, světlo pro nano akvárium Skylight Hyperbar, 2000 Kč na nákup zboží na Juwelakvarium.cz, 2000 Kč na nákup zboží na Allfa.cz, merch Mosscotton

3. místo: Skimmer Aquael, světlo pro nano akvárium Skylight Hyperbar, 1000 Kč na nákup zboží na Juwelakvarium.cz, 1000 Kč na nákup zboží na Allfa.cz, merch Mosscotton

1. - 10. místo: slovní hodnocení poroty, skleněná památeční plaketa s vlastním jménem

Všichni účastníci soutěže: Slevový kód na 100 Kč nákup (při nákupu nad 1000 Kč) na Juwelakvarium.cz do konce března 2024

 

partneri_souteze_male_2024_a

 

 

Hodnotící kritéria


Letos porotci nebudou hodnotit pouze celkový dojem akvária na fotografii, ale budou muset přihlédnout k následujícím proměnným: celkový vzhled, dlouhodobá udržitelnost, kondice rostlin, vhodnost ryb, inovativnost, fotografie. 

Další novinkou je snížení bodů za přítomnost akvarijní techniky v nádrži. Pokud bude v soutěžním akváriu vidět technika (filtr, teploměr, trubice) a podobně, budou soutěžícímu strženy body a akvárium bude přesunuto automaticky pod 20. místo (akvárium s viditelnou technikou nemůže být v TOP 10).

Soutěžící v první desítce obdrží od poroty navíc i slovní hodnocení. Pořadí všech přihlášených bude zveřejněno na tomto webu nejpozději 5.května 2024. 

 vazenost_bodu

 

Celkový dojem dokáže zásadně ovlivnit kvalita fotografie, proto níže popisujeme návod, jak akvárium vyfotit.

 

Soutěžní fotografii odešlete prostřednictvím formuláře:

 

 

 

Pořízení fotografie


Pro méně zkušené soutěžící připojujeme několik rad ohledně focení soutěžní nádrže:

  1. Foťte akvárium přímo zepředu a tak aby bylo celé v záběru (včetně hran skla).
  2. Pro pořízení kvalitní fotografie Vám pomůže osvětlení. Pokuste se umístit nad akvárium silný zdroj světla, který lépe prosvítí akvárium a foťák pak dokáže lépe zachytit pohyb i detaily.
  3. Vyhněte se tomu, aby se ve skle nádrže odrážely další předměty z okolí akvária. Ideální je fotit ve tmavé místnosti (např. v noci) tak, aby jediným zdrojem světla v okolí bylo pouze osvětlení akvária. Nefoťte s bleskem!
  4. Vyčistěte den před focením všechny stěny akvária, drobné detily můžete doladit před focením, ale pozor ať se do vodního sloupce nedostanou nečistoty apod.
  5. Před focením akvária vyjměte veškerou techniku, která by narušovala vzhled vlastního akvária (topítko, filtr, teploměr apod.)
  6. Foťák, telefon nebo podobně pro focení pokud je to možné uchyťte do stativu. 
  7. Pokud fotíte zrcadlovkou nebo máte možnost nastavovat clonu a čas závěrky, Vaším cílem by mělo být dosáhnout ideálního poměru těchto nastavení tak aby čas byl dost krátký na to aby se ryby pohybem nerozmazali a hloubka ostrosti byla taková aby bylo akvárium kopletně proostřené. Pokud se to nebude dařit, můžete si trochu pomoci korekcí expozice nebo akvárium více nasviťte.
  8. V jednoduchém programu ořízněte fotografii tak, aby byla vidět jen vlastní nádrž
  9. Brnkačka? Pokud ano, zkuste akvárium vylepšit ještě více podle návodu Joshe Sima, jednoho z nejlepších aquascaperů světa v tomto článku

Odborná porota


 

porotci_2024_g

 

 

Galerie akvárií 6. ročníku (2023)

 

 

Galerie akvárií 5. ročníku (2022)

 

 

 

Galerie akvárií 4. ročníku (2021)