Vánoční tipy na dárek pro akvaristiku


Akvaristika je nádherný (v Česku a na Slovensku hodně rozšířený) koníček, a snad každý zná někoho ve svém okolí, kdo se akvaristikou zabývá. Jak ale potěšit na Vánoce milovníka podvodního světa rybiček a rostlin, když o akvaristice nic nevíte? Níže Vám přinášíme několik tipů na to, jak akvaristu nezklamat a naopak ho skvělým akvarijním dárkem potěšit. 

 

1. tip - kalendář

Pro milovníky krásných nádrži jsme připravili i tento rok luxusní kalendář v limitované edici. Kalendář ve formátu A3 je vyroben z 250 g lesklého papíru Foto Print. Kvalitní fotografie spolu s profesionální technologií tisku zaručuje vysokou kvalitu finálního produktu. Pokud si chcete stylově vyzdobit svůj interiér, tak je tohle ideální příležitost. Klikněte sem a mrkněte se na detail kalendáře.

 

 97-4_kalendar-allfa-2024-0

2. tip - přípravek proti řasám

Snad každý akvarista nebo akvaristka se již setkal s rozvojem řas, které dokáží doslova otrávit život i tomu nejotrlejšímu chovateli a pěstiteli. 98 % akvaristů dokonce skončí právě kvůli přemnožení řas nebo sinic ve své nádrži. Boj proti řasám není jednoduchý, ale existují přípravky, které určitě pomohou. Výborné výsledky má tzv. "tekutý uhlík", který efektivně ničí drtivou většinu těchto nezvaných organismů. Pokud víte, že Váš známý bojuje s řasami, tento dárek jej určitě potěší. 

 

 46_tekuty-uhlik

 

3. tip - luxusní kožené pouzdro 

Tenhle dárek je pro ty nejzapálenější rostlinné akvaristy (neboli aquascapery), co si libují v nejnáročnějších a nejkvalitnějších produktech na trhu. Tento roller je určený pro všechny, kteří chtějí mít uložené své "nádobíčko" v designovém pouzdře, a kteří pečují o své nůžky, pinzety, a scrapery jako o vlastní dítě :) Tento dárek není pro každého. Ručně vyráběné pouzdro z kožedělné dílny na jihu Moravy bylo vyrobeno v první várce pouze v nákladu 10 kusů. Chcete akvaristický luxus? Tenhle dárek je luxus.roller_1_small

 

4. tip - hnojivo pro rostliny

Pokud má akvarista (akvaristka) v akváriu byť jen několik rostlin, měl by zajistit její kompletní výživu. Ta se skládá jak z mikroživin (železo, zinek, mangan, molybden apod.), tak makroživin (dusík, fosfor, draslík hořčík). Abychom akvaristům ulehčili jejich práci, vyvinuli jsme dva přípravky, které v kombinaci pokryjí všechny potřeby i těch nejnáročnějších rostlin v akváriu. Pokud má Váš známý v akváriu rostliny, výběrem těchto dvou lahviček nikdy neuděláte chybu. Makroprvky najdete zde, Mikroprvky pak tady

 Makroprvvky_Mikroprvky_Allfa

5. tip - Kniha o rostlinné akvaristice

Tahle kniha nesmí chybět v žádné knihovně milovníků rostlinné akvaristiky a aquascapingu. Knihu přeložil Lukáš Prýmas pod odborným dohledem Adama Votavy. V knize Aquascaping vás odborník na rostlinná akvária George Farmer krok za krokem učí pochopit technické aspekty akvárií, výsadbu a údržbu rostlin a celkové utváření krásných podvodních světů s využitím posledních poznatků a stylů aquascapingu. Mrkněte na ni v sekci Ostatní.

103_aquascaping-george-farmer

6. tip - poukaz na nákup jakéhokoli zboží

Nadělte svým přátelům dárek v podobě poukazu, díky kterému si budou moci vybrat v našem eshopu přesně to, co potřebují ke svému akváriu. Součástí poukazu je luxusní dárková obálka. Vše zasíláme v ochranné tlustostěnné poštovní obálce abychom minimalizovali poškození během přepravy.

 

Poukaz_allfa_1000_velky_obdelnik_rgb-1024x1024 

6